Zbuduj swój kaczogród

Karty do gry dodawane były do czasopisma Kaczor Donald w 1997 roku. W każdym z numerów od 4 do 7 dołączane były losowe karty ze 150 możliwych do zebrania. Możliwa była sytuacja, kiedy karty się powtarzały i aby skolekcjonować wszystkie unikatowe karty, trzeba było się nimi z kimś wymienić.

Nigdy nie udało mi się zebrać wszystkich kart. Mimo wszystko była to jedna z najbardziej eksploatowanych przeze mnie gier. I pewnie gdyby nie to, że zostawiłem je u kuzyna na wakacjach, nie przeżyły by wielkiej czystki, jaka spotkała moje pozostałe gry i gadżety. Karty wróciły do mnie po kilku latach, i przez jakiś czas przeleżały dobrze schowane.

W końcu zdecydowałem się odtworzyć sobie kompletną talię.

Rozmiar kart i grafik został tak zmodyfikowany, aby po wydrukowaniu ich na papierze A4 i wycięciu pasowały do koszulek MINI AMERICAN (41×63 mm) – najbliższy oryginałowi rozmiar koszulek.

Niżej umieszczam pliki gotowe do wydruku i wycięcia.

Karty
1-16 17-32 33-48 49-64
65-80 81-96 97-112 113-128
129-144 145-150 Rewers Instrukcja

Wszystkie karty w jednym PDFie:

Karty Rewers Instrukcja18 komentarzy

 • Hey, I remember this game was included in slovenian edition of Mickey mouse magazine. Cool that it is still avalaible, even though just in polish. But as long is up there, it can be translated even in slovenian. But I would ask you for another game coming from these magazines. There was a ship strategy game, it looked something like this

  but with cardboard tokens, I know you could even build ships, but I do not remember the name.

  Mam nadzieje że zrozumiałeś po angielsku 🙂

  • The only ship board game in polish Donald Duck magazine I remember was 'Zostań władcą oceanów’ in 1998/13 

   cover: https://inducks.org/issue.php?c=pl%2FKD+1998-13 
   game scans: http://alogikageeka.pl/lista-dodatkow/ (1998/13)

   I founded, that in Czech Republic it was released in 1998/09 (Stan se vladcem oceanu – https://comicsdb.cz/comics/1642/kacer-donald-1998-09), but I didn’t found any release information in Slovenia.

 • Wielkie dzięki za świetną robotę!
  Widzę, że masz dosyć gruby karton – pamiętasz jak to drukowałeś?

  • Te karty zleciłem do druku w jakiejś internetowej drukarni. Z innymi grami próbowałem druk w domu na grubym papierze, ale drukarka (zwykła domowa, atramentowa) nie dawała rady. Najnowsze materiały drukuję na papierze samoprzylepnym i przyklejam przed wycięciem na gruby papier. Wychodzi w porządku, ale i tak chyba najlepiej wyszło jednak z drukarni.

 • Będzie drukowane w tym tygodniu. Super, że dostosowane do wielkości koszulek.

 • O człowieku! Kawał dobrej roboty odwaliłeś! Ile ja tego się naszukałem i nigdzie nie było, a tu wszystko pięknie jak na tacy podane. Tyle wspaniałych wspomnień, wszystko odżywa… Już się nie mogę doczekać jak to wszystko wydrukuję, zakoszulkuję i zagram 😍

 • Gdyby ktoś chciał pograć w kuzyna tej gry, podlinkowuję: https://dawnytczew.pl/pl/gra-zbudujmy-tczew.html

 • Powiem szczerze, że trafiłem do Ciebie kompletnie przez przypadek ale przeglądając Twoją stronę wspomnienia wielu rewelacyjnych gier planszowych z czasów dzieciństwa wróciły do mnie niczym grom z jasnego nieba. Świetna robota i zachęciłeś mnie do odkopania moich starych zbiorów gier.

 • Pingback: Lista dodatków – [A]logika-geeka

 • Dzieki wielkie za zrzuty wszystkich kart gry z dziecinstwa Zbuduj swoj Kaczogrod. To byl krok w kierunku planszowek na polskim rynku gier. Dzisiaj sam jestem geekiem planszowkowym, jestem w stanie kupowac nowe gry i zarazac nimi innych. Kiedys wielokrotnie ogrywalo sie ten sam tytul, wielokrotnie gralo sie samemu, poniewaz w czasie bez komputerow waskie grono znajomych z otoczenia w malej miejscowosci nie rozumielo tej zajawki. Ostatnio na swoja talie kart ZSK natknalem sie przed rokiem, niestety nie moglem odnalezc juz planszy. W dalszym ciagu posiadam swoja wersje W labiryntach piramidy, a nawet Drzewo genealogiczne 🙂

  Przychodzi mi na mysl jeszcze Olimpiada w Kaczogrodzie wydanej z okazji igrzysk w Atlancie w 1996. Niestety nie zachowala sie. A szkoda, bo chetnie przyczynilbym sie do jej odtworzenia.

  Pozdrawiam autora i dziekuje za przyblizenie wszystkich kart tego wspanialego czasopisma, ktore bawilo i uczylo 🙂

 • Dzięki za zasady

 • Thanks a lot! Greeting from Prague!

 • Wow, dzięki! Wydrukuję to kiedyś jak będę miał dzieci! ;D

 • Bosko, bardzo dziękuję!

 • Dzięki również, Długo tego szukałem 😀

 • bardzo dziękuję za udostępnienie i za remastering! niektóre z linków nie działają, czy można prosić i ponowne wstawienie? Pozdrawiam!

Leave a Reply