Gwiezdna Flota

Kaczor Donald 25 1998 Gwiezdna Flota

Gwiezdna Flota była pierwszą grą z serii Kaczki w kosmosie. W grze przemierzaliśmy kosmos rakietami przy okazji: odwiedzaliśmy nowe planety i kosmoporty, spotykaliśmy kosmitów, rozwijaliśmy nasze rakiety, zatrudnialiśmy specjalistów, walczyliśmy z innymi graczami czy zbieraliśmy trofea.

Gra dołączona była do czerwcowego numeru 25 Kaczora Donalda w 1998 roku, można było w nią grać samodzielnie a po nabyciu kolejnych gier z serii, wykorzystać w nich niektóre elementy kontynuując rozgrywkę, zachowując fundusze zgromadzone w tej części.

Plansza oryginalnie miała wymiary ok 46 x 34 cm, udostępniam ją jako jeden plik (do wyboru jpg lub pdf) oraz wersję w 4 częściach. Planszę w częściach można wyciąć wykorzystując dodatkowe skrzydełka, np. do podklejenia jakiejś tektury, tak jak ja to zrobiłem, lub wyciąć samą grafikę wzdłuż przygotowanych linii.
Rozmiar małych elementów nieco zmieniłem (są powiększone dwukrotnie), aby pasowały do komponentów z pozostałych części serii, które wcześniej przygotowałem. Jeśli chcemy mieć elementy w rozmiarze dokładnie takim samym jak oryginalnie były, wystarczy wydrukować je w skali 50%.

Instrukcja do gry dostępna jest we wpisie: Seria Kaczki w kosmosie – instrukcje

Pliki PDF do druku A4:

Elementy Awers Rewers
Elementy #1
Elementy #2
Elementy #3
Plansza Jako 1 część Jako 4 części

Wielkie dzięki dla ComicBookGuy za skany brakujących elementów!
Leave a Reply