Poradnik detektywa

Poradnik detektywa to zbiór porad dla każdego szpiega. Był to dodatek do numerów 18-21 Kaczora Donalda z 2000 roku. Składał się z pojedynczych karteczek o wymiarach ok 11,7 x 8,3 cm oraz składanej okładki (20,5 x 12,4 cm rozłożona).
Każda kartka dotyczyła jednego detektywistycznego tematu. Wszystkie elementy można było przechowywać w kieszeni okładki. Oprócz poradnika w zestawie o tematyce detektywistycznej były jeszcze kartki z zadaniami oraz legitymacja detektywa, elementy można było razem przechowywać w teczce. Legitymację i zagadki postaram się przygotować innym razem.

Poradnik zawierał 36 tematów w 6 kategoriach:

  • Przydatne
  • Superszpieg
  • Ściśle tajne
  • Alarm
  • Podejrzany
  • Superostrożność

Od niedawna jestem ponownie szczęśliwym posiadaczem oryginalnego poradnika (bez spisu treści, zagadek i legitymacji), więc nie drukowałem wszystkich kart, ale dla testu wydrukowałem okładkę (teczkę) i brakujący spis treści.

Przygotowałem kilka wersji PDFów.
Dwie do poczytania: lżejszy PDF, na podstawie zdjęć w rozdzielczości 2k i większy, ze zdjęć 4k, oraz wersję do druku: PDFy z oryginalnymi wielkościami elementów po wydrukowaniu na papierze A4.

Poradnik detektywa do poczytania
Mniejszy PDF
48MB
Lepsza jakość
118MB
Poradnik detektywa do druku A4
181MB

W wersji do druku:
Okładka składa się z awersu i rewersu, należy je skleić z dwóch stron, kieszeń na kartki poradnika doklejamy w wyznaczonym miejscu.
Spis treści oraz każdy temat wycinamy, składamy na pół i sklejamy, dzięki czemu otrzymujemy jedną kartkę z jednym tematem po obu stronach kartki. U mnie sprawdził się dobrze papier samoprzylepny.
One comment

Leave a Reply