Świątynia Azteków

Świątynia Azteków była drugą grą z serii „Przygoda podróże” z numeru 14/97 Kaczora Donalda. Była do gra planszowa, w której zadaniem było dotarcie to centralnej świątyni, wcześniej zbierając potrzebne klucze oraz unikając różnych przeszkód. W tej części bardziej widoczna była interakcja między graczami, a rozgrywając wcześniej pierwszą część serii w piramidach, do rozgrywki można było przystąpić zatrzymując już zdobyte sprzęty i pieniądze.

Plansza dołączona była w formie pudełka, w którym można było schować wszystkie części Przygód. Oryginalnie miała 186 na 307 mm. Do gry dodane były nowe sprzęty oraz postacie, które można było używać w całej serii a także tekturowa kostka K3 (od 1 do 3 oczek) do złożenia.

Tym razem planszę postanowiłem nieco usztywnić, w tym celu wydrukowałem ja na papierze samoprzylepnym a po wycięciu nakleiłem na tekturę introligatorską. Wyszło lepiej niż się spodziewałem (chociaż z braku tektury o grubości 1,5 mm użyłem grubszej 2,5 mm – myślę, że byłoby jeszcze lepiej) pozostałe elementy wydrukowałem jak do tej pory na grubym papierze.

Dorzucam pliki do wydrukowania elementów i planszy. Tym razem w dwóch wersjach do wyboru.

  • Pierwszy wariant nadaje się do druku na usztywnionym papierze, jeśli chcemy mieć planszę gotową do gry zaraz po wycięciu. (Sama plansza nie posiada rewersu)
Elementy Awers Rewers
Plansza (lewa część) + elementy
Plansza (prawa część) + kostka:
  • Druga wersja przeznaczona jest do wydrukowania planszy na papierze samoprzylepnym i oklejeniu nią jakiejś tektury w celu usztywnienia. Pozostałe elementy można wydrukować na twardszym papierze lub też nakleić na tekturę.
Elementy Awers Rewers
Plansza (w dwóch częściach)  
Elementy
Dodatkowo do gry wymagane są karty postaci oraz sprzęty, które znaleźć można w materiałach do pierwszej części gry z serii: W labiryntach piramidy

Linkuję też instrukcję

InstrukcjaOne comment

  • Byłem naprawdę małym dzieciakiem gdy grałem w to z moim starszym bratem i wujkiem. Jeśli pamięć mnie nie myli to na rewersie tej planszy do gry była nadrukowana inna gra w której podbijało się jakieś wysepki albo zdobywało miasta. Kojarzy mi się tylko nazwa „piraci” 🙂 Jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć jak ta gra się nazywała i czy da się ją gdzieś zdobyć byłbym wdzięczny.
    ps. Świetna robota z przywróceniem tych gier do życia. Mam nadzieje że moi znajomi nie wezmą mnie za wariata gdy zaproponuję partyjkę w zbuduj swój Kaczogród.

Leave a Reply