W labiryntach piramidy

Okładka Kaczor Donald 13/1997W labiryntach piramidy była pierwszą grą planszową z serii gier „Przygoda podróże”. Dołączona była do numeru 13 czasopisma w 1997 roku.

Najprościej rzecz biorąc, należało w niej odkrywając kolejne części labiryntu i unikając pułapek (lub po prostu sobie z nimi radząc), dotrzeć na najwyższy poziom piramidy przy okazji zgarniając jak najwięcej trofeów. Nie brakuje do tego możliwości dokupienia sprzętu dla swojego podróżnika, elementu losowości czy interakcji między zawodnikami.

Nie posiadam żadnych oryginalnych elementów, odtworzyłem je na podstawie skanów czy zdjęć dostępnych w internecie. Niektóre elementy zostały stworzone od nowa (głównie napisy, elementy piramidy), grafiki skopiowałem lub w miarę możliwości je poprawiłem, starałem się przy tym trzymać oryginalnej kolorystyki.

W pierwszej części gry dostępne były 4 postacie i 12 sprzętów, jednak w drugiej części dorzucono kolejne, więc przygotowałem od początku wszystkie elementy dostępne w serii.

Tym razem gotowe elementy wydrukowałem na własnej drukarce atramentowej, na papierze o gramaturze 250g/m², jak zbiorę więcej szablonów, może pokuszę się o wydruk w jakiejś profesjonalnej drukarni na lepszym sprzęcie.

Totalnie nie pamiętam i nie mam możliwości sprawdzenia jakie były oryginalne wymiary elementów, ale chyba udało się dość dobrze trafić, wydaja się być takie jakie pamiętam.

Udostępniam szablony elementów gotowe do druku w formacie A4:

Aktualizacja 23.01.2018 – Dostałem informację, że w PDF-ie brakuje dwóch elementów labiryntu: kraty i schodów. Plik z elementami został poprawiony i podmieniony. Dzięki za sprawdzenie !
Elementy Awers Rewers
Elementy piramidy i labiryntu
Pionki, sprzęt, trofea
Instrukcja5 komentarzy

 • Pingback: Lista dodatków – [A]logika-geeka

 • Wielkie dzięki za te materiały. Szukałem od kilku lat tej konkretnie gry i dzięki Tobie będę mógł wreszcie powrócić do lat młodzieńczych.
  Daj znać czy jest jakiś sposób aby Ci się odwdzięczyć (jakieś dotacje, czy coś), a w między czasie przekopie składziki w domu w poszukiwaniu starych materiałów, może coś z Kaczora Donalda się znajdzie.

  • Bardzo mnie to cieszy. Jeśli chodzi o dotacje, to póki co o tym nawet nie myślałem. Póki co jedziemy hobbistycznie, sentymentalnie.
   Daj proszę znać jak poszukiwania. Każde skany się przydadzą, może uda się zrobić z tego fajną bazę gier z dawnych lat. Może nie tylko gier, bo ciekawych dodatków było w czasopiśmie całkiem sporo.

   • Damian Spętany

    Cześć. Od lat byłem fanem Kaczora. Kurde dzięki wielkie za te gry. Mam do nich wielki sentyment. Jak pojadę do rodziców wejdę na strych. Może coś przetrwało i podałbym wymiar czy coś tego co zostało z moich zbiorów. 🙂

 • Pingback: Świątynia Azteków – [A]logika-geeka

Dodaj komentarz