Kolonizacja

Kaczor Donald 27 1998 Kolonizacja

Kolonizacja to trzecia, ostatnia gra z serii Kaczki w kosmosie. Gra planszowa, niektórym kojarząca się z monopoly, w rzeczywistości o wiele bardziej rozbudowana, w której zadaniem było wykupywanie posiadłości, znajdowanie trofeów, walka z innymi graczami, by ostatecznie zgromadzić jak największy majątek lub pozbyć się przeciwników.

Gra dołączona była do lipcowego numeru nr 27 Kaczora Donalda w 1998 roku, można było w nią grać samodzielnie lub jako kontynuację poprzednich części serii, korzystając z niektórych elementów we wszystkich grach, i przenosząc zdobyte kredyty do kolejnych części.

Elementy zostały zremasterowane w miarę posiadanych przeze mnie umiejętności. Plansza oryginalnie miała wymiary 42 x 30 cm (format A3), i w takim formacie oraz rozmiarze została przygotowana. Udostępniam ją jako jeden plik (do wyboru jpg lub pdf) w możliwie dużej rozdzielczości, żeby ją sobie wedle życzenia wydrukować na dużym formacie lub np na zwijanej elastycznej macie. Dodatkowo przygotowałem do druku wersję w 4 częściach, podobnie jak w oryginalnie. Plansze można wyciąć wykorzystując dodatkowe skrzydełka, np. do podklejenia jakiejś tektury, tak jak ja to zrobiłem, lub wyciąć samą grafikę wzdłuż przygotowanych linii.
Rozmiar małych elementów nieco zmieniłem, aby pasowały do komponentów z poprzedniej części serii.

Instrukcja do gry dostępna jest we wpisie: Seria Kaczki w kosmosie – instrukcje

Pliki PDF do druku A4:

Elementy Awers Rewers
Elementy #1
Elementy #2
Elementy #3
Plansza Jako 1 część Jako 4 części8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *